Kim jest rzeczoznawca majątkowy i w jakich sytuacjach warto skorzystać z jego usług?

Kim jest rzeczoznawca majątkowy

Najprościej mówiąc jest to specjalista rynku nieruchomości, który zajmuje się przede wszystkim wyceną nieruchomości, jak również szeroko pojętym doradztwem w tematyce nieruchomości. W odróżnieniu od pośrednika, rzeczoznawca nie zajmuje się sprzedażą nieruchomości, aczkolwiek spora grupa osób łączy z sukcesami te dwie dziedziny.

Zostanie rzeczoznawcą majątkowym nie jest łatwe i wiąże się ze zdobyciem uprawnień państwowych. Konieczne jest ukończenie studiów kierunkowych lub podyplomowych z wyceny nieruchomości, odbycie praktyk zawodowych oraz zdanie egzaminu państwowego, składającego się z części pisemnej oraz ustnej. Zawód rzeczoznawcy to połączeniu kilku dziedzin wiedzy, przede wszystkim prawa, ekonomii i budownictwa. Wycena nieruchomości to nic innego jak ustalanie najbardziej prawdopodobnej ceny nieruchomości możliwej do uzyskania na rynku, co oznacza, że rzeczoznawca ma szeroką wiedzę na temat inwestowania na rynku nieruchomości, cen i trendów rynkowych. Nie są mu obce także przepisy prawa związane z tematyką nieruchomości.

Po co można przyjść do rzeczoznawcy? Oczywiście w pierwszej kolejności w celu zlecenia wyceny nieruchomości. Jednak zakres świadczonych przez nas usług jest znacznie szerszy:

W tych sprawach, jak również w wielu innych dotyczących nieruchomości, oferujemy swoją pomoc w postaci profesjonalnych usług doradczych. Zapraszamy 🙂

Ostatnie artykuły