Raporty Łódzkiego Ośrodka Geodezji z rynku nieruchomości

Raporty Łódzkiego Ośrodka Geodezji z rynku nieruchomości

Rzadko kiedy zdarza mi się chwalić urząd, ale w tym przypadku (wyjątkowo😉) jest za co.

Łódzki Ośrodek Geodezji od kilku lat publikuje raporty z łódzkiego rynku nieruchomości, z których można pozyskać sporo informacji istotnych przy wycenach, zwłaszcza w zakresie trendu zmiany cen w czasie. Generalnie liczba i jakość dostępnych raportów z rynku nieruchomości jest nieadekwatna do potrzeb, w szczególności brakuje danych na temat rynków lokalnych, mniejszych miast i terenów wiejskich, ale braki są także w miastach wojewódzkich. Tym bardziej należy docenić inicjatywę Łódzkiego Ośrodka Geodezji.

Na dzień dzisiejszy najnowsze dostępne raporty ŁOG dotyczą rynku najmu – zarówno lokali mieszkalnych, jak i użytkowych. Publikowane są także raporty z rynku sprzedaży mieszkań i działek niezabudowanych, ale najnowsze, które są dostępne, pochodzą z 2021 roku.

Z niecierpliwością czekam na dane z roku 2022, a także raport dotyczący rynku domów mieszkalnych. Na razie takich danych ŁOG nie publikuje, a byłoby to bardzo pomocne, gdyż informacji na temat rynku, zarówno sprzedaży, jak i najmu domów, zdecydowanie brakuje.

Wszystkich zainteresowanych analizami łódzkiego rynku nieruchomości po szczegółowe informacje z raportów zapraszam tutaj:  

Link do raportów na stronie ŁOG

Ostatnie artykuły